ثبت دامنه

domain registration

ثبت دامنه ، خرید دامنه و جستجوی دامنه در اسپیکام به صورت آنی می باشد همه چیز با ثبت یک دامنه خوب شروع می شود بهتر است نام دامنه حداکثر بین ۶ الی ۱۲ کاراکتر بیشتر نباشد ، فقط ابتدا باید اسم دامنه را جستجو کنید و در صورت آزاد بودن دامین اقدام به ثبت آن نمایید تا آن دامنه به نام شما ثبت شود سپس در پنل مدیریت دامنه دسترسی کامل برای مدیریت دامین را خواهید داشت . .com .ir .org .net و tld های جدید Domain Register.

اولین قدم برای شروع یک کسب و کار آنلاین ثبت یک دامنه خوب است

۲۰۹.۰۰۰
تومان
۴.۹۰۰
تومان
۶۶۹.۰۰۰
تومان
۲۸۹.۰۰۰
تومان
۲۸۹.۰۰۰
تومان
۲۸۹.۰۰۰
تومان
۱.۰۹۹.۰۰۰
تومان
۲۹۹.۰۰۰
تومان
۳۹۹.۰۰۰
تومان
۲۴۹.۰۰۰
تومان
۱۹۹.۰۰۰
تومان
۲۹۹.۰۰۰
تومان

تعرفه ثبت دامنه

سوالات متداول

ثبت دامنه در اسپیکام

نام دامین ، نام دامنه چیست ؟

دامنه یا دامین نامی است که در فضای مجازی با آن شما را می شناسند شما برای دسترسی به یک وب سایت آدرس آن وب سایت را در بخش Address Bar مرورگر وارد می کنید ، به عنوان مثال  Spicom.com را تایپ کرده و وب سایت ما برای شما باز می شود ، برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی شما نیز باید یک آدرس مناسب ثبت کنید که مشتریان شما را با آن آدرس پیدا کنند ، به این نام دامنه یا Domain می گویند .

در واقع نام دامنه تبدیل به یک IP می شود این اتفاق توسط پروتکلی به نام DNS انجام می شود . آموزش Flush DNS

تمدید دامنه

در اسپیکام امکان تمدید آنی پسوند های دامنه رایج مانند دامنه Com ، دامنه Ir دامنه های  Net , Org ,…… وجود دارد که معمولا بین ۱ الی ۱۰ سال امکان تمدید یک دامنه وجود دارد (برای دامنه ir یک یا ۵ سال)

بهتر است تمدید یک دامنه قبل از منقضی شدن زمان اعتبار آن انجام گیرد اگر یک دامنه را زودتر نیز تمدید نمایم به زمان اعتبار آن اضافه می شود و زودتر تمدید شدن یک دامنه باعث از بین رفتن زمان باقیمانده به انتقضای آن نمی شود .

برای تمدید یک دامنه وارد بخش پرتال مشتریان شوید و از بخش دامین ها روی دامنه مورد نظر کلیک کرده و تمدید دامنه انتخاب نمایید سپس زمان دلخواه تمدید را انتخاب نمایید و دامنه را تمدید کنید .

پسوند دامنه

بخش نهایی دامنه به صورت .com یا .ir است که به آن پسوند دامنه می گویند هر پسوندی برای کار خاصی ایجاد شده است اگر یک کسب و کار که با عموم مردم سرو کار دارد هستید بهتر است از پسوند های com یا ir استفاده کنید ، پسوند هایی مانند com , net , org را پسوند های عمومی می گویند و پسوند هایی ir , .co.ir , .gov.ir را پسوند های ملی یک کشور می گویند که معمولا عبارت مخفف آن کشور می باشد . پسوند های اختصاصی نیز به فعالیت هایی در یک حوزه خاص اشاره دارند مانند Shop , Vip , Market, ..

اجزای دامنه کدام اند؟

آدرس سایت شما شامل سه بخش می باشد که هر بخش به وسیله نقطه (دات) از بخش دیگری جدا شده است.

بخش اول: همان  www می باشد که بیانگر ماهیت آدرس سایت شما است

بخش دوم: نام دامنه نام دارد که باید منحصر به فرد و غیر تکراری باشد وگرنه نمی توانید آن را ثبت کنید. ممکن است آدرس ها را مشاهده کنید که قبل از دامنه اصلی نام دیگری نیز وجود دارد که با یک نقطه از نام دامنه اصلی جدا شده است که به آن زیر دامنه می گوییم مانند translate.google.com

بخش سوم: آخرین بخش، پسوند دامنه می باشد که به سه نوع نقسیم می شود:

  • پسوند های عمومی: ثبت این پسوند ها برای عموم آزاد است و هیچ محدودیتی در استفاده از این پسوند ها وجود ندارد. از پسوند های عمومی می توان به .com .org .net و … اشاره کرد که البته بدیهی است پسوند .com بیشترین متقاضی را از این بین داراست.
  • پسوند های کشوری: کشورهای مختلف می توانند ثبت این دامنه ها را برای سایر ملیت ها نیز آزاد و یا محدود کنند. به طور مثال پسوند کشور ایران .ir می باشد.
  • پسوند های اختصاصی: پسوندهای اختصاصی و یا ویژه، پسوندهایی هستند که افراد و سازمان های مختلف با فعالیت خاص خود می توانند بر روی آن ها دامنه ثبت نمایند. رعایت مقرراتی ویژه و ارائه مدارکی خواسته شده در هنگام ثبت دامنه و یا در مدت استفاده از این پسوند ها الزامی است. از جمله این پسوند ها می توان به .info .gov .edu  و… اشاره کرد.