ثبت دامنه ir

ir domain registration

ثبت دامنه ir ، خرید دامنه ir و جستجوی دامنه ir در اسپیکام به صورت آنی می باشد همه چیز با ثبت یک دامنه خوب شروع می شود بهتر است نام دامنه حداکثر بین ۶ الی ۱۲ کاراکتر بیشتر نباشد ، فقط ابتدا باید اسم دامنه را جستجو کنید و در صورت آزاد بودن دامین اقدام به ثبت آن نمایید تا آن دامنه به نام شما ثبت شود سپس در پنل مدیریت دامنه دسترسی کامل برای مدیریت دامین را خواهید داشت . .com .ir .org .net و tld های جدید Domain Register.

اولین قدم برای شروع یک کسب و کار آنلاین ثبت یک دامنه خوب است

۲۰۹.۰۰۰
تومان
۴.۹۰۰
تومان
۶۶۹.۰۰۰
تومان
۲۸۹.۰۰۰
تومان
۲۸۹.۰۰۰
تومان
۲۸۹.۰۰۰
تومان
۱.۰۹۹.۰۰۰
تومان
۲۹۹.۰۰۰
تومان
۳۹۹.۰۰۰
تومان
۲۴۹.۰۰۰
تومان
۱۹۹.۰۰۰
تومان
۲۹۹.۰۰۰
تومان

تعرفه ثبت دامنه

سوالات متداول

ثبت دامنه ir در اسپیکام

نام دامین ، نام دامنه ir چیست ؟

دامنه ir یا دامین نامی است که در فضای مجازی با آن شما را می شناسند شما برای دسترسی به یک وب سایت آدرس آن وب سایت را در بخش Address Bar مرورگر وارد می کنید ، به عنوان مثال  Spicom.com را تایپ کرده و وب سایت ما برای شما باز می شود ، برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی شما نیز باید یک آدرس مناسب ثبت کنید که مشتریان شما را با آن آدرس پیدا کنند ، به این نام دامنه یا Domain می گویند .

در واقع نام دامنه تبدیل به یک IP می شود این اتفاق توسط پروتکلی به نام DNS انجام می شود . آموزش Flush DNS

تمدید دامنه

در اسپیکام امکان تمدید آنی پسوند های دامنه رایج مانند دامنه Com ، دامنه Ir دامنه های  Net , Org ,…… وجود دارد که معمولا بین ۱ الی ۱۰ سال امکان تمدید یک دامنه وجود دارد (برای دامنه ir یک یا ۵ سال)

بهتر است تمدید یک دامنه قبل از منقضی شدن زمان اعتبار آن انجام گیرد اگر یک دامنه را زودتر نیز تمدید نمایم به زمان اعتبار آن اضافه می شود و زودتر تمدید شدن یک دامنه باعث از بین رفتن زمان باقیمانده به انتقضای آن نمی شود .

برای تمدید یک دامنه وارد بخش پرتال مشتریان شوید و از بخش دامین ها روی دامنه مورد نظر کلیک کرده و تمدید دامنه انتخاب نمایید سپس زمان دلخواه تمدید را انتخاب نمایید و دامنه را تمدید کنید .

پسوند دامنه

بخش نهایی دامنه به صورت .com یا .ir است که به آن پسوند دامنه می گویند هر پسوندی برای کار خاصی ایجاد شده است اگر یک کسب و کار که با عموم مردم سرو کار دارد هستید بهتر است از پسوند های com یا ir استفاده کنید ، پسوند هایی مانند com , net , org را پسوند های عمومی می گویند و پسوند هایی ir , .co.ir , .gov.ir را پسوند های ملی یک کشور می گویند که معمولا عبارت مخفف آن کشور می باشد . پسوند های اختصاصی نیز به فعالیت هایی در یک حوزه خاص اشاره دارند مانند Shop , Vip , Market, ..