آموزش ساخت شناسه ایرنیک

در این آموزش نحوه ساخت شناسه ایرنیک شخص حقیقی را در سایت nic.ir به شما آموزش می دهیم

برای ثبت شناسه در ایرنیک ابتدا وارد وب سایت nic.ir شوید، سپس بر روی لینک مشخصه های شناسه کلیک کنید و گزینه ساختن شناسه کاربری را انتخاب کنید

irnic

در مرحله اول که انتخاب نوع شناسه هست

شما باید از قسمت شخص حقیقی بر روی دکمه تکمیل فرم و دریافت شناسه کلیک کنید.

irnic register

در مرحله دوم از شما خواسته شده مشخصات شناسه را وارد کنید.

در این مرحله تمام فیلد هایی را که با علامت (*) مشخص شده اند را با دقت کامل نمایید، سپس در فیلد پست الکترونیکی آدرس ایمیل خود را وارد کنید و توجه داشته باشید در مراحل بعدی یک ایمیل جهت احراز هویت به آدرس ایمیلی که در اینجا وارد کردید ارسال میشود، پس دقت کنید که آدرس ایمیلتان را صحیح وارد کنید. در فیلد پرسش محرمانه یک سوال محرمانه به دلخواه خودتان وارد کنید و در فیلد بعدی پاسخ دلخواه به سوال محرمانه را وارد نمایید، توجه داشته باشید که در مراحل بعدی ساختن شناسه ایرنیک به سوال محرمانه و پاسخ آن نیاز دارید پس آن ها را با دقت یاداشت کنید و در یک محل امن نگهداری کنید.

از قسمت رابط های مجاز گزینه آزاد برای نمایندگان فروش را انتخاب کنید تا شرکت های نماینده ایرنیک مثل اسپیکام بتوانند برای شما دامنه آی آر ثبت کنند.

شما وارد مرحله بازنگری و امضا شده اید

در مرحله بازنگری و امضا شما میتوانید قوانین ثبت نام در ایرنیک و ثبت شناسه را مطالعه بفرمایید همچنین اطلاعات وارده خود را چک کنید و سپس از قسمت نام کامل سازنده شناسه، نام و نام خانوادگی خود را به صورت انگلیسی وارد کنید و بر روی دکمه موافقم، دریافت شناسه کلیک فرمایید.

شما وارد مرحله آخر یعنی ساختن شناسه شده اید.

ایرنیک یک شناسه کاربری به شما نمایش میدهد که با این شناسه شما میتوانید از نمایندگان ایرنیک اقدام به ثبت دامنه آی آر نمایید.

ولی ابتدا باید شناسه ایرنیک خود را فعال کنید.

وارد ایمیل خود شوید و ایمیلی که از طرف ایرنیک برای شما ارسال شده را باز کنید

این ایمیل حاوی شناسه ایرنیک شما و پسورد ورود به سایت ایرنیک و همچنین لینک ورود به سایت nic.ir  میباشد.

شما باید روی لینک کلیک کرده و با شناسه و پسورد خود وارد سایت شوید.

پس از وارد شدن به ناحیه کاربری در ایرنیک از شما خواسته شده پاسخ سوال محرمانه خود را بدهید و یک رمز عبور جدید برای خودتان انتخاب کنید

هنگامی که پیغام جایگزینی جایگزینی گذرواژه با موفقیت انجام شد را مشاهده کردید

شناسه شما با موفقیت فعال شده و قابل استفاده میشود و شما میتوانید از نمایندگان ایرنیک مثل شرکت اسپیکام درخواست ثبت دامنه آی آر را خود را بدهید.

هیچ نظری وجود ندارد